טיפול זוגי מטפל זוגי

התפתחות הזוגיות

שני עולמות נפגשים ומתחברים. כל אחד בא אל הזוגיות עם עושר עולמו, אופיו, רצונותיו, חלומותיו ושאיפותיו. אל הזוגיות אנחנו באים עם היסטוריה אישית, ניסיון ייחודי ותפיסת עולם.
 
החיבור בין שני עולמות, בין שני אנשים, איננו מובן מאליו. לא אחת הוא מצריך עבודה עדינה, יצירה של מארג שמחבר נקודות שונות כך שניתן יהיה ליצור בזוגיות עולם חדש. 
זוגיות שנבנית נכון יוצרת משהו נוסף לשני האנשים שמרכיבים אותה. היא יוצרת אפשרויות שלא היו נוצרות בנפרד. אבל בצורה שנראית לעיתים פרדוקסאלית את הביחד החדש ניתן ליצור רק כשהזוגיות מצליחה לשמור גם על הלבד של כל אחד מבני הזוג. רק כשממשיך להתקיים עולם מלא של כל אחד מבני הזוג, אפשר ליצור זוגיות שלמה, מלאה ועשירה.
 
הזוגיות הטובה "ממציאה" עצמה מחדש בכל פעם. אנשים משתנים, אנשים מתפתחים והחיים מזמנים אירועים שמשפיעים על בני הזוג ועל הזוגיות. איך מצליחים להתאים את הזוגיות  לצרכים המשתנים של החיים? איך מייצרים שוב את הזוגיות שמצליחה לבנות, לתמוך, לחבק ועם זאת לאפשר צמיחה? איך מחברים את המארג, בין שני אנשים שונים, לכדי זוגיות טובה? איך מחדשים ומשפרים את חיי הזוגיות כשאחד מבני הזוג מרגיש עייף ממנה? איך מחדשים מארג זוגי שנשחק? האם אפשר להצית שוב את האהבה, הכבוד ותחושת השותפות? האם אוכל שוב לסמוך על בן/ת זוגי ולראות בו/ה את החבר/ה הקרוב/ה ביותר?
 
ניתן לשפר את הקשר ואת התקשורת הזוגית כך שיהיו בונים, מכבדים ומאפשרים. הטיפול הזוגי מסייע לבני הזוג להיענות לצרכים של השני, מסייע בבניית זוגיות תומכת שתומכת בצמיחה הדדית. דווקא בזמנים של קושי נדרשת לעיתים ההתערבות מבחוץ להכוונת הקשר הזוגי. 
 
המקום החשוב ביותר מבחינתנו היא הזוגיות אבל היא גם המקום הרגיש והמסובך שאת השפה המיוחדת לו נוכל ללמוד באמצעות טיפול זוגי וטיפול משפחתי. השפה הזו משתנה בהתאם לנסיבות חיינו והשלבים אותם פוגשת הזוגיות במשפחה. לא אחת הזוגיות היא שמלווה אותנו במקומות היותר משמעותיים בחיינו ובתקופות הכי הרגישות של חיינו. ממנה אנחנו רוצים לשאוב את כוחנו ואת יכולת להתמודד עם הקשיים שהחיים מזמנים לנו. אנחנו רוצים לדעת איך להיות שם בשביל בן הזוג כפי שאנחנו מצפים שיהיה שם בשבילנו. השפה הזו לא תמיד ברורה לנו ללא סיוע של מטפל זוגי.
 
אחרי שיחת הטלפון וההכרות הראשונית נעריך בטיפול זוגי, יחד אתכם, את הקשר הזוגי כפי שהוא היום. נחליט בטיפול זוגי איך אנחנו רוצים לקחת אותו אל המקומות היותר מתאימים לנו ולבן זוגנו. הקושי שחווים בני הזוג בא, במקרים רבים, לאחר שנים שבהן התנהלו הדברים תוך התבססות על מוקדים וקשרים שעתה נראים כלא מתאימים. ננסה, יחד אתכם, יאתר המטפל הזוגי באילו דברים ניתן להפיח מחדש את הלהבה לחיים משותפים וטובים ואילו דברים צריך להקים ולבנות כגורמים חדשים בקשר הזוגי. מטפל זוגי ינסה לבחון איפה נמצא כל אחד מבני הזוג במעגל חיו ובזוגיות, מה הם הצרכים של כל אחד מבני הזוג ומהם המענים שרוצה ומוכן לתת כל אחד מבני הזוג לבן/בת זוגו כדי לא להגיע לזוגיות במשבר.  בשביל זה אנחנו כאן לטיפול זוגי ולטיפול משפחתי.