ד"ר אלי שרון טיפול משפחתי

סבא וסבתא - קשר רב דורי

סבא וסבתא של היום שונים מאלה של השנים הקודמות. דווקא השינויים שמתחוללים בדימוי של הסבא והסבתא של היום יוצרים לעיתים אי הבנות באשר למקומו ולתפקידו אל מול הילדים שלו שהפכו בעצמם להורים ואל מול הנכדים, קשר רב דורי. 
 
לוח הזמנים של הסבא והסבתא עמוס בפעילויות שצריך עכשיו למצוא את המינון ואת הדרך לשלבו בפעילות המשפחתית. עד כמה צריך שסבא וסבתא יהיו מעורים ומשפיעים בחיי הנכדים? האם עליהם להתערב? איך נכון להתערב? איך יוצרים את המשפחה המורחבת המגוננת שבה לכל אחד המקום הנכון לו?
 
באמצעות הטיפול המשפחתי בקשר רב דורי נוכל לבחון עד כמה מתאימה לנו המעורבות של ההורים שלנו בחיינו. האם המעורבות הקיימת מכבידה. האם היינו רוצים שיתוף רב יותר? ואיזו מעורבות מתאימה להורינו? נדמה שהשאלה החשובה ביותר שעליה ניתן דעתנו בטיפול המשפחתי היא מהן נקודות החוזק שהיינו רוצים להביא מחיי הורינו אל הזוגיות ואל המשפחה הנוכחית שלנו. במיוחד נתעכב על הדרך שבה אנחנו מזמינים את הורינו להיות מעורבים ואיך אנחנו מסמנים את גבולות המשפחה הנוכחית שלנו כך שיישארו שלנו גם אל מול הורינו.
 
השאלות האלה הן עדינות ולעיתים הן מעלות שלל רגשות מורכבים שמיומנות מקצועית, חיצונית למשפחה, עשויה להבהיר ולכוון בעדינות ובדיוק הרצויים.